Teematapaaminen vaaliohjelmasta La 31.8.

La 31.8. klo 13-16 Bulevardin seurakuntasali, Bulevardi 16 B, 2. krsLiikkeessämme on pohdittu, menemmekö vaaleihin vanhalla perusohjelmallamme vai pyrimmekö laatimaan päivitetyn, yksilöidymmän ohjelman vaaleihin. Voit vaikuttaa tähän asiaan vastaamalla vaalikyselyymme (https://forms.gle/9qETTjkiKbUpzeut7) 15.8. mennessä. Ohjelma-asiaa työstetään lauantaina, 31.8. klo 13-16 pidettävässä vaaliaiheisessa teematapaamisessa Bulevardin seurakuntasalissa, osoitteessa Bulevardi 16 B, 2. krs, …

Ehdokastapaaminen Hgin hiippakunnan papeille

Kesätervehdys Helsingin hiippakunnan pappi, On aika käynnistää kirkolliskokousvaalien ehdokasasettelu. Varma muutoksen tuulen merkki on se, että keräämme Tulkaa kaikki -listaa. Kutsumme sinut Helsingin hiippakunnan pappi, joka voit sitoutuaTK-liikkeen periaatteisiin, mukaan avoimeen yhteiseen ideariiheen Ti 25.6. klo 17 Helsinkiin, Kolmas linja 22 B Helsingin seurakuntayhtymän perheneuvonnan neuvottelutilaan 3 krs Mitä sinä …

Kirkolliskokous- ja hiippakuntavaltuustovaalit 2020

Tulkaa kaikki -liike on aloittanut valmistautumisen kirkolliskokous- ja hiippakuntavaltuustovaaleihin. Tavoitteena on saada jokaiseen hiippakuntaan uudistusmielisten ehdokkaiden maallikko- ja pappislistat. Jos olet kiinnostunut ehdokkuudesta tai osallistumisesta kampanjaan, ota yhteyttä hiippakunnalliseen vaalivalmistelijaamme (linkki). Voit myös olla yhteydessä Tulkaa kaikki -liikkeen alueelliseen yhteyshenkilöömme (linkki). Kirkolliskokous- ja hiippakuntavaltuustovaalit toimitetaan 11.2.2020. Kirkon hallinnolliselle tyylille uskollisena …

Hiippakunnalliset vaalivalmistelijat

Kirkolliskokous- ja hiippakuntavaltuustovaalit 2020  Hiippakunta  Vaalivalmistelija Borgå stift Max Mannola, max.mannola@gmail.com Espoon hiippakunta Markku Jalava, markku.jalava@kolumbus.fi Helsingin hiippakunta Kirsi Hiilamo, kirsi.hiilamo@gmail.com (papit) Anna-Maria Soininvaara, annamaria.soininvaara@gmail.com (maallikot) Kuopion hiippakunta Kati Jansa, kati.jansa@gmail.com Lapuan hiippakunta Liisa Kuparinen, liisa.kuparinen@gmail.com Mikkelin hiippakunta Kauko Mäkinen, kaukom3@gmail.com Oulun hiippakunta Jarmo Komulainen, jarmo.komulainen@gmail.com Tampereen hiippakunta Anne Karhola, …