Luottamushenkilöt

Mukana luettelossa ovat luottamustoimiin valitut Tulkaa kaikki -listojen ehdokkaat  ja ne muun nimisten listojen ehdokkaat, jotka ovat itse ilmoittautuneet Tulkaa kaikki -ehdokkaiden luetteloon Tulkaa kaikki  –vaaliohjelman2018 kannattajiksi.

Espoo/Esbo svenska församling

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Tro på det goda -valmansförening
Heidi Juslin-Sandin
Tiina Kujala

Seurakuntaneuvostoon:

Tro på det goda -valmansförening
Tiina Kujala

Espoo/Espoonlahti

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Leena Raineranta
Rasmus Tillander

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Merva Mikkola
Leena Raineranta
Rasmus Tillander

Espoo/Leppävaara

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Sini Tyvi
Teresia Volotinen

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Mika Soininen
Sini Tyvi
Teresia Volotinen

Espoo/Olari

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon:

Kirkko kaikille -valitsijayhdistys
Jaana Ailus
Kira Järves
Jan Ahonen
Simo Repo

Seurakuntaneuvostoon:

Kirkko kaikille -valitsijayhdistys
Jaana Ailus
Kira Järves
Jan Ahonen
Simo Repo

Espoo/Tapiola

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Sini Hulmi
Johanna Juselius
Atte-Veikko Kemppainen

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Sini Hulmi
Johanna Juselius
Atte-Veikko Kemppainen
Aleksi Salminen
Johanna Toivonen

Espoo/Tuomiokirkko

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon:

Kirkko kaikille -valitsijayhdistys
Nataša Stambej
Jaana Leppäkorpi
Mia Stenius
Iida Rotko

Seurakuntaneuvostoon:

Kirkko kaikille -valitsijayhdistys
Nataša Stambej
Jaana Leppäkorpi
Iida Rotko

Hamina

Sillanrakentajat -valitsijayhdistys
Katja Andrejev

Helsinki/Haaga

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Hanna Mithiku
Salla Ranta

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Leea Halmetoja
Anne Heikkinen
Signe Jauhiainen
Aapo Kiilunen
Hanna Kuisma
Hanna Mithiku
Salla Ranta

Helsinki/Helsingfors/Johannes

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon:

Folkkyrkans vänner -valmansförening
Martina Harms-Aalto
Olav Melin

Seurakuntaneuvostoon:

Folkkyrkans vänner -valmansförening
Maria Björnberg
Solveig Gräsbäck
Martina Harms-Aalto
Lotta Keskinen
Sabina Lumivirta
Hedvig Långbacka
Virva Nyback
Sofia Palmén
Atti Särs
Pia Öhman

Helsinki/Helsingfors/Petrus

Seurakuntaneuvostoon:

Petrus för alla – valmansförening
Sonja Djupsjöbacka
Ann-Kristin Åvall

Helsinki/Herttoniemi

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon:

Lasten ja nuorten puolella -valitsijayhdistys
Elina Raike-Ojanen

Seurakuntaneuvostoon:

Lasten ja nuorten puolella -valitsijayhdistys
Elina Raike-Ojanen
Toomas Takala

Helsinki/Kallio

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Riitta Asikanius
Lauri Grünthal
Anna-Riitta Kässi
Tarja Ståhlberg

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Kaisu Ahtola
Lauri Grünthal
Johanna Hautakorpi
Mio Kivelä
Mio Korhonen
Anna-Riitta Kässi
Leena Niinivaara
Pia Pihlaja
Olli Salmenranta
Tarja Ståhlberg
Sini Terävä

Helsinki/Kannelmäki

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Pirjo Pekkola

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Petteri Auvinen
Pirjo Pekkola

Helsinki/Lauttasaari

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon:

Seurakunta kaikille -valitsijayhdistys
Kristiina Kartano

Seurakuntaneuvostoon:

Seurakunta kaikille -valitsijayhdistys
Marianne Heikkilä
Kristiina Kartano

Helsinki/Malmi

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon:

Uudistusmieliset Malmi -valitsijayhdistys
Vilja Alanko
Kimmo Malin
Hanna Paavilainen
Mervi Assmann

Seurakuntaneuvostoon:

Uudistusmieliset Malmi -valitsijayhdistys
Vilja Alanko
Mervi Assmann
Kimmo Malin
Hanna Paavilainen
Petri Seppä

Helsinki/Mikael

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon:

Mikaelilaiset – yhteisellä asialla -valitsijayhdistys
Tiina Lintunen

Seurakuntaneuvostoon:

Mikaelilaiset – yhteisellä asialla -valitsijayhdistys
Tiina Lintunen

Helsinki/Munkkiniemi

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki Munkinseutu -valitsijayhdistys
Anna Saurama
Anni Valovirta

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki Munkinseutu -valitsijayhdistys
Fatim Diarra
August Halonen
Anna Saurama
Sini Suomalainen
Anni Valovirta

Helsinki/Oulunkylä

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Irja Eskola
Sirkku Ingervo
Sydän vasemmalla -valitsijayhdistys
Sara Paavolainen

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Irja Eskola
Sirkku Ingervo
Kristiina Lallukka
Anna Lindell
Valtteri Markkula
Pertti Sundberg
Freja Özcan
Sydän vasemmalla -valitsijayhdistys
Sara Paavolainen

Helsinki/Paavali

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon:

Kotiseurakuntana Paavali -valitsijayhdistys
Samuli Korkalainen
Otto Lehtipuu

Seurakuntaneuvostoon:

Kotiseurakuntana Paavali -valitsijayhdistys
Hanna Hokka
Samuli Korkalainen
Jukka Lagerblom
Otto Lehtipuu
Eeva Vallisaari
Kari J. Nyberg
Paavalin sosiaalidemokraatit ja sitoutumattomat -valitsijayhdistys
Eeva Kirjasniemi
Vihreät niityt -valitsijayhdistys
Leila Mäkelä
Tiina Palmu

Helsinki/Pakila

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Susanna Airola
Tiiu Pohjolainen

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Timo Kuisma
Tiiu Pohjolainen

Toimiva, välittävä Pakilan seurakunta -valitsijayhdistys
Ranja Nenonen

Helsinki/Pitäjänmäki

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Anna Laine
Maija Kumpulainen

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Marita Inberg
Raisa Jarkkola
Maija Kumpulainen
Anna Laine
Petteri Lappi
Jenni Ruottinen

Helsinki/Roihuvuori

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon ja seurakuntaneuvostoon:

Yli kaikkien rajojen -valitsijayhdistys
Minna Havunen
Susse Huhta
Lauri Kopponen
Wiking Vuori

Helsinki/Tuomiokirkko

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki – Kirkon uudistajat -valitsijayhdistys
Viivi Ali-Löytty
Juha-Pekka Hippi
Anna-Maria Soininvaara

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki – Kirkon uudistajat -valitsijayhdistys
Lari Ahokas
Viivi Ali-Löytty
Elisa Gebhard
Jorma Hentilä
Juha-Pekka Hippi
Emilia Kuusisto
Petri Laaksonen
Anna-Maria Soininvaara

Helsinki/Töölö

Yhteiseen  kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki – Uusi Töölö -valitsijayhdistys
Mervi Ala-Prinkkilä
Anna Munsterhjelm
Sonja Raitamäki
Laura Rissanen

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki – Uusi Töölö -valitsijayhdistys
Mervi Ala-Prinkkilä
Saara Heinänen
Sini Vuokko Koivula-Mbemba
Arttu Lindroth
Jenni Lättilä
Anna Munsterhjelm
Matti Pyhtilä
Sonja Raitamäki
Laura Rissanen
Tapani Tulkki

Helsinki/Vartiokylä

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Jaana Räntilä
Yhdessä ja yhteistyöllä -valitsijayhdistys
Riikka Nenonen

Seurakuntaneuvostoon:

Yhdessä ja yhteistyöllä -valitsijayhdistys
Saimi Kautonen
Tytti Matsinen
Riikka Nenonen
Jaana Räntilä

Helsinki/Vuosaari

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Ville Jalovaara
Matleena Järviö
Rebekka Nikula

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Ville Jalovaara
Matleena Järviö
Ville Kormilainen
Raija Laajanen
Marja Lindholm
Pauli Löija
Rebekka Nikula

Hyvinkää

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Susanna Hujanen
Katri Kangas-Pusa
Paula Väliaho
Lähellä ihmistä – SDP -valitsijayhdistys
Tuija Linna-Pirinen

Hämeenlinna/Hämeenlinna-Vanaja

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Kirsi Ojansuu-Kaunisto
Timo Kaunisto
Katri Riikonen
Kimmo Tapanainen

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Kirsi Ojansuu-Kaunisto
Kimmo Tapanainen

Imatra

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Mika Strömberg
Henna Raikaslehto
Kauko Mäkinen
Ulriikka Roiha

Joensuu/Joensuu

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Toivon lista -valitsijayhdistys
Juho-Petteri Malinen
Essi Taivaloja

Seurakuntaneuvostoon:

Tapakristittyjen lista -valitsijayhdistys
Iiris Lehto
Toivon lista -valitsijayhdistys
Juho-Petteri Malinen

Joensuu/Pielisensuu

Yhteiseen kirkkovaltuustoon ja seurakuntaneuvostoon:

Kirkko kaikille -valitsijayhdistys
Saga Boberg

Jomala

För en levande församling -valmansförening
Carina Aaltonen

Jyväskylä

Vihreä kirkko – Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Eveliina Aijasaho
Bella Forsgrén
Liisa Kuparinen
Helinä Lähdesluoma
Keskusta ja sitoutumattomat -valitsijayhdistys
Jari Tuukkanen
Kokoomus ja sitoutumattomat -valitsijayhdistys
Eetu Heiska
Sydän vasemmalla -valitsijayhdistys
Oskari Rantala

Järvenpää

Järvenpään seurakunnassa poliittisesti sitoutumattomat -valitsijayhdistys
Hanna Graeffe

Kankaanpää,

Kaiken kansan kirkko -valitsijayhdistys
Ulla Suontausta
Elina Kangas

Kirkkonummi/Kirkkonummen suomalainen srk

Yhteiseen kirkkovaltuustoon ja seurakuntaneuvostoon:

Seurakuntaväki Yhdessä -valitsijayhdistys
Virpi Miettinen

Kiuruvesi

Keskustalainen kirkkoväki -valitsijayhdistys
Ulla-Sisko Jauhiainen

Konnevesi

Pro Konnevesi -valitsijayhdistys
Riitta Virtanen

Kotka-Kymi

Kotka-Kymin seurakuntademarit -valitsijayhdistys
Kirsi Rasanen
Laajapohjainen Lista -valitsijayhdistys
Tuula Anttila

Kouvolan seurakuntayhtymä/Kouvola

Yhteiseen kirkkovaltuustoon ja seurakuntaneuvostoon:

Kouvolan seurakuntaväki -valitsijayhdistys
Jenni Aikio

Kuopio/Alava

Yhteiseen kirkkovaltuustoon ja seurakuntaneuvostoon:

Vastuun kantajat -valitsijayhdistys
Teemu Soini

Kuopio/Kallavesi

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Katja Kontkanen
Jaana Turunen
Veera Willman

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Katja Kontkanen
Jaana Turunen

Kuopio/Männistö

Seurakuntaneuvostoon:

Kristus-kalliolle rakentajat -valitsijayhdistys
Tuomo Kantele

Kuopio/Puijo

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Tiina Marjanen
Heli Vuojärvi

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Heikki Juutinen
Tiina Marjanen
Erkki Pesonen
Heli Vuojärvi

Kuopio/Tuomiokirkko

Kaikista pidetään huolta -SDP -valitsijayhdistys
Jarkko Husso

Lahti/Joutjärvi

Yhteiseen kirkkovaltuustoon ja seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Pauliina Palo

Lahti/Keski-Lahti

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Noora Kalpio
Tarja Koljonen
Kirsti Vaara

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Noora Kalpio
Tarja Koljonen
Katri Nivala

Lahti/Laune

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Kati Lampén

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Kati Lampén
Anne Kuusela

Lahti/Salpausselkä

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Jonna Rothberg-Mikkonen
Sirkku Pelkonen
Antero Helanterä

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Jonna Rothberg-Mikkonen
Jenny Heinonen
Antero Helanterä
Merja Savolainen

Leppävirta

Leppävirran sosiaalidemokraatit -valitsijayhdistys
Kaisa Korhonen

Lieto

Keskellä kirkkoa -valitsijayhdistys
Mia Pusa

Lohja

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Anna Kivinen
Jani Meling
Lea Sornikivi
Raija Urama

Loppi

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Kristiina Tuohimaa-Salminen
Ari Salomaa
Sakari Vuorinen

Loviisa/Lovisa/ Agricola svenska församling

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Kristen i Lovisa -valmansförening
Thomas Rosenberg
Pernå valmansförening
Mia Aitokari

Seurakuntaneuvostoon:

Pernå valmansförening
Mia Aitokari

Mikkeli

Vanhat syntiveljet -valitsijayhdistys
Minttu Tamski
Laura Jouhkimo

Mäntsälä

Uudet tuulet – nuoret ja nuorekkaat sitoutumattomat -valitsijayhdistys
Saija Hellström
Kaisa Pallaskari

Nokia

Meidän kirkko -valitsijayhdistys
Ulla Ruusukallio

Nurmijärvi

Kirkko meille jokaiselle – Kokoomus -valitsijayhdistys
Markku Jalava

Oulu/Karjasilta

Seurakuntaneuvostoon:

Verso -valitsijayhdistys
Virpi Sillanpää-Posio

Oulu/Oulujoki

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Elävä seurakunta – Lähellä ihmistä -valitsijayhdistys
Ada Vesenterä

Seurakuntaneuvostoon:

Elävä seurakunta – Lähellä ihmistä -valitsijayhdistys
Sirpa Tuomivaara
Ada Vesenterä

Oulu/Tuomiokirkko

Seurakuntaneuvostoon:

KATSE -valitsijayhdistys
Elli-Nora Vehmanen

Pieksämäki

Tolokun väkkee -valitsijayhdistys
Risto Mykkänen
Heidi Laurila
Elias Huupponen
Mitro Jäntti
Pekka Kosonen
Marja-Liisa Tamminen

Pori/Keski-Pori

Yhteiseen kirkkovaltuustoon ja seurakuntaneuvostoon:

Kaikkien kirkko – Vihreät -valitsijayhdistys
Laura Pullinen

Pori/Teljä

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:


Kaikkien kirkko – Vihreät -valitsijayhdistys
Anne Liinamaa
Kansankirkko -valitsijayhdistys
Päivi Yli-Kauhaluoma-Nurmi

Seurakuntaneuvostoon:

Kaikkien kirkko – Vihreät -valitsijayhdistys
Jari Känä
Kansankirkko -valitsijayhdistys
Päivi Yli-Kauhaluoma-Nurmi

Porvoo/Porvoon suomalainen seurakunta

Yhteiseen kirkkovaltuustoon ja seurakuntaneuvostoon:

Villiviini -valitsijayhdistys
Katariina Airas
Anu Harjumaaskola
Tero Massa
Anna Talvitie

Pyhtää

Yhtenäinen 13 -valitsijayhdistys
Anne Koivunen

Raasepori/Raseborg/ Karis-Pojo svenska församling

Seurakuntaneuvostoon:

Vår gemensamma församling -valmansförening
Bo Holmberg

Raasepori/Raaseporin suomalainen seurakunta

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Joni Grundström
Tuula Huuhtanen
Pia Kauppinen

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Joni Grundström
Tuula Huuhtanen
Pia Kauppinen
Tuija Malmivaara
Paavo Porkka

Riihimäki

Sekalainen seurakunta -valitsijayhdistys
Anne Immonen
Anne Lindgren
Suvi Pitkänen
Timo Liimatta

Rovaniemi

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Miikka Keränen

Sastamala

Yhdessä pidämme huolta – Keskusta -valitsijayhdistys
Aleksi Sandroos

Savonlinna

Kaikkien kirkko -valitsijayhdistys
Sari Helena Nyrhinen
Pinja Rahikainen

Seinäjoki

Tahdon kirkossa – Seinäjoki -valitsijayhdistys
Mari Kela
Kalle Hiltunen

Sipoo/Sibbo svenska församling

Yhteiseen kirkkovaltuustoon ja seurakuntaneuvostoon:

Vi i församlingen -valmansförening
Carola Juselius
Magnus Engblom

Taivalkoski

Koko kansan kirkko -valitsijayhdistys
Osmo Buller

Tampere/Eteläinen

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Kaikkien kirkko -valitsijayhdistys
Tytti Lindroos

Seurakuntaneuvostoon:

Kaikkien kirkko -valitsijayhdistys
Armila, Elli
Lindroos, Tytti

Tampere/Harju

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Kaikkien kirkko -valitsijayhdistys
Olli Löytty
Jouko Mäki-Lohiluoma

Seurakuntaneuvostoon:

Kaikkien kirkko -valitsijayhdistys
Olli Löytty
Jouko Mäki-Lohiluoma
Marjo Kuortti

Tampere/Messukylä

Yhteiseen kirkkovaltuustoon ja seurakuntaneuvostoon:

Kaikkien kirkko -valitsijayhdistys
Kaisa Laine

Tampere/Tuomiokirkko

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Kaikkien kirkko -valitsijayhdistys
Maija Kajan
Laura Karhola
Minna Kyrkkö

Seurakuntaneuvostoon:

Kaikkien kirkko -valitsijayhdistys
Maija Kajan
Matleena Kallinen
Laura Karhola
Minna Kyrkkö

Turun ja Kaarinan seurakuntayhtymä/Katariina

Seurakuntaneuvostoon:

Vihreä kirkko -valitsijayhdistys
Maria Kupari
Jakke Mäkelä

Turun ja Kaarinan seurakuntayhtymä/ Åbo svenska församling

Seurakuntaneuvostoon:

Församlingen närä dig -valmansförening
Susanne Björkman
Linda Lindholm

Turun ja Kaarinan seurakuntayhtymä/Martti

Seurakuntaneuvostoon:

Vihreä kirkko -valitsijayhdistys
Liisa Laukkanen

Turun ja Kaarinan seurakuntayhtymä/Tuomiokirkko

Seurakuntaneuvostoon:

Vihreä kirkko -valitsijayhdistys
Tom Linkinen

Tuusula

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Annika Lappalainen
Ulla Siimes
Sosiaalidemokraatit ja sitoutumattomat -valitsijayhdistys
Jori Enroth
Tuusulan puolesta -valitsijayhdistys
Kaisa Aitlahti
Yhdessä eteenpäin -valitsijayhdistys
Lauri Untamo

Vaasa/Vasa svenska församling

Seurakuntaneuvostoon:

Min kyrka – Vår kyrka -valmansförening
Caroline Lång

Vantaa/Hämeenkylä

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Eppu Rantala

Vantaa/Korso

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Eve Rämö
Tiina Vihmä-Purovaara

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Anna Puroaho
Jani Puskala
Anu Ruotsalainen
Eve Rämö
Tiina Vihma-Purovaara

Vantaa/Rekola

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Stina Kuusniemi

Seurakuntaneuvosto:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Tero Fleminch
Stina Kuusniemi
Leila Mäkynen
Eero Untamala

Vantaa/Tikkurila

Yhteiseen kirkkovaltuustoon ja seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Laura Häggblom
Susanna Rinne
Sari Roman-Lagerpetz
Simo Routarinne

Vantaa/Vanda svenska församling

Yhteiseen kirkkovaltuustoon ja seurakuntaneuvostoon:

Kyrkan Mitt i Byn -valmansförening
Maximilian Mannola
Jan Erik Eklöf
Ann-Christine Teir

Seurakuntaneuvostoon:

Kyrkan Mitt i Byn -valmansförening
Per-Erik Aura
Jan Erik Eklöf
Maximilian Mannola
Ann-Christine Teir

Vantaa/Vantaankoski

Yhteiseen kirkkovaltuustoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Sari Laakso
Sosiaalidemokraattinen seurakuntaväki -valitsijayhdistys
Tiina Vesa
Hilkka Kemppinen

Seurakuntaneuvostoon:

Tulkaa kaikki -valitsijayhdistys
Sari Laakso
Kari Saari
Sosiaalidemokraattinen seurakuntaväki -valitsijayhdistys
Tiina Vesa